Mindful Academy Solterreno / Mindful Awareness Project

Підготовка викладачів MBSR в Україні
Підготовка викладачів програми по зниженню стресу на основі майндфулнес (MBSR) від Майндфул Академії Сольтеррено та Центру Медитації MindUp

Потік I з 28.04.20 - 16.06.20
Потік II з 15.06.20 - 10.08.20
Потік III з 02.07.20 - 27.08.20
Ми пропонуємо вам прийняти участь в акредитованому курсі для викладачів за системою MBSR (програма по зниженню стресу на основі майндфулнес), розробленим Джоном Кабат-Зіном у Медичному центрі Університета Массачусетса.
Навчальний процес відбувається у форматі особистої і групової роботи та триває 8 тижнів.
Курс ідеально підходить для тих, хто практикує медитацію, для інструкторів йоги, медсестер, вчителів, терапевтів, психологів, лікарів та інших спеціалістів допомогаючих професій - словом, для всіх, хто хоче впровадити практику усвідомленості у свою професійну діяльність.
Після завершення курсу ви будете достатньо кваліфіковані, щоб самостійно вести семінари і воркшопи програми по зниженню стресу на основі майндфулнес, 8-тижневі курси MBSR та індивідуальні заняття MBSR, що допомагають людям змінювати життя на краще.
Щоб стати Кваліфікованим Викладачем Майндфулнес (QMT), необхідно зробити наступні кроки:
Анкета та співбесіда
Для початку ми просимо вас заповнити анкету з питаннями про загальний стан здоров'я. Після чого проводимо співбесіду.

Для участі в програмі необхідно мати досвід практики медитації, бажано пройти ретрит.

Заповнити анкету учасника
8-тижневий курс MBSR
Потік I з 28.04.20 - 16.06.20
Потік II з 15.06.20 - 10.08.20
Потік III з 02.07.20 - 27.08.20
Онлайн
Шлях до того, щоб стати кваліфікованим викладачем майндфулнес, починається з проходження 8-тижневої програми по зниженню стресу на основі майндфулнес MBSR. Перш ніж почати викладати практики усвідомленості іншим людям, нам необхідно впровадити їх в своє життя. Якщо ви ще не проходили курс MBSR, ми пропонуємо 8-тижневий курс MBSR в форматі онлайн версії для тих, хто хоче розпочати тренінг для викладачів вже в 2020 році.

Дізнатись більше
Тренінг підготовки викладачів. Базовий рівень 1.
Потік I 12-18.10.20
Очно
Це перший крок в навчанні викладання майндфулнес.

Базовий курс - це можливість брати участь в особистому і груповому процесі, розробленому як для поглиблення вашої особистої практики, так і для розвитку ваших навичок у викладанні підходу на основі майндфулнес.

Основне завдання базового курсу - поглибити вашу особисту практику і дати основи викладання MBSR (див. повний список нижче). Ми також розглянемо теорію і цілі методу ведення практики за допомогою питань (inquity style quiding) як основного елемента MBSR і попрактикуємо цей метод в міні-групах. Ми допоможемо учасникам тренінгу розвивати навички в безпечному і сприятливому для навчання середовищі. При цьому старші тренера забезпечать зворотний зв'язок на основі MBI-TAC *, що також стимулює навчання.

* MBI-TAC Mindfulness-based Interventions: Teaching Assessment Criteria. Критерії Оцінки Навчання, що застосовуються в інтервенціях на основі майндфулнес

Основні практики, які ви навчитеся викладати:

  • Усвідомленість до дихання і тіла
  • Сканування тіла
  • Усвідомлений рух, стоячи і сидячи
  • Медитація Відкрита усвідомленість

Курс включає в себе практичний воркшоп по постановці запитань

Курс включає в себе атестацію за системою 6-ох характеристик MBI-TAC:


1) Наповнення, розподіл за часом і організація сесій, план занять
2) Здатність учасників занять взаємодіяти між собою. Уміння чути один одного
3) Наскільки втілена усвідомленість / наскільки вдається дотримуватися принципів майндфулнес
4) Як відбувається ведення практик майндфулнес, включаючи практику
5) Орієнтація учасників в темах занять / курсу за допомогою таких засобів як інтерактивне опитування, групова дискусія, використання віршів, фасилітація вправ в групах.
6) Підтримка атмосфери в групі

Додатково до основної програми ми освоїмо наступні практики:

  • Усвідомленість до дихання, тіла, звуків і думок
  • Практика «Повернутись назустріч складному»
  • Доброзичлива усвідомленість
  • Неформальні практики усвідомленості, такі як Простір дихання, S.T.O.P і R.A.I.N і G.L.A.D
Тренінг підготовки викладачів. Високий рівень 2.
Потік I 16-22.01.21
Очно

На високому рівні ви ще більше поглибити особисту практику і навчитеся всім елементам викладання 2,5-годинних щотижневих сесій MBSR, а також отримаєте 8-тижневі плани сесій MBSR і необхідні інструкції з ведення практик. По закінченню ми дамо вам дозвіл на використання інструкції MBSR у вашій практиці з клієнтами. Ви також будете отримувати зворотний зв'язок від ваших тренерів.

Протягом занять на Високому рівні з більш глибоким фокусом на викладання повного 8-тижневого курсу MBSR ви продовжите культивувати відкриту і доброзичливу усвідомленість і відчуття «спільної подорожі», що є ядром цього стилю навчання.

Щодня в першій половині дня ви будете вчитися викладати кожну окрему сесію 8-тижневого курсу MBSR, а в другій - викладати розділ цієї сесії однокурсникам в міні-групах. Після цього ви отримаєте зворотний зв'язок відповідно до критеріїв MBI-TAC, що допоможе вам удосконалювати свої навички в подальшому. До кінця модуля ви навчитеся викладати основні практики усвідомленості, а також теоретичну частину сесій.
П'ятиденний Майндфулнес Ретрит Мовчання
Очно
Вам необхідно пройти мінімум один 5-ти денний майндфулнес ретрит мовчання, де щодня застосовуються формальні і неформальні майндфулнес практики (Сканування Тіла, Усвідомлення Думок і Емоцій, Відкрита Усвідомленість, Робота з Неприємним Досвідом, Усвідомлена Ходьба, Свідомі Рухи)
Щоденник рефлексій / Есе 2500 слів
Вам необхідно вести щоденник, куди входить рефлексія, роздуми і висновки про процес і досвід проходження курсу викладача майндфулнес. Для отримання сертифікату викладача це є обов'язковою умовою.
Супервізія 8-тижневого Курсу MBSR
Можливо, ви зберете групу з друзів і членів сім'ї, а може бути, що проведете свою першу програму в професійному середовищі. Ми надамо вам підтримку під час вашого першого курсу. Як частина програми підготовки викладача, перший 8-тижневий курс MBSR необхідно провести під супервізією старших тренерів. Це може бути 4 сесії по 60 хвилин або 8 сесій по 30 хвилин. Ця частина тренінгу важлива для того, щоб ви відчули себе впевненими у викладанні. Ми будемо поруч, щоб відповісти на будь-які ваші питання.
Випуск!
Після успішного проходження всіх перерахованих вище кроків, ви завершите навчання, отримаєте сертифікат і станете QMT (кваліфікований Викладач MBSR). Ваш профіль буде опублікований в реєстрі викладачів MBSR на сайті іспанської Академії Майндфулнес і Центру медитації MindUp.
Бодхін Вудворт
Директор Майндфул Академії у Сольтеррено (Іспанія)
Бодхін Вудворт
Директор Майндфул Академії у Сольтеррено (Іспанія)
MBSR - Програма Зниження Стресу на основі Майндфулнес була заснована Джон Кабат-Зіном в 1970-х роках. Вона була зокрема створена для того, щоб допомагати людям, які страждають. Страждають від стресу, тривоги, болі і величезного спектру типового людського, важкого досвіду.

Це про наше відношення із важким досвідом, і про те як ми можемо змінити цей досвід, як ми можемо модифікувати і трансформувати його. Тут, у Майндфул Академії Сольтеррено, ми навчаємо як стати викладачем Майндфулнес в MBSR.
Емпіричний досвід
Наш освітній підхід заснований на емпіричному досвіді. У центрі процесу навчання знаходяться наші потенційні тренери і їх особисті навички викладання. Під час тренінгів у них є можливість не тільки навчати своїх одногрупників, а й проводити курси MBSR для публіки під супервізією старших тренерів і отримувати зворотній зв'язок. Ми навчаємо так, щоб ви володіли всіма навичками і були впевненими у собі викладачами MBSR.
Методичні рекомендації
Наш курс розроблений з урахуванням методичних рекомендацій системи підготовки викладачів MBSR. Кожен з двох модулів займає більше 65 годин, що разом з матеріалами до і після курсу збільшує загальний час підготовки до 300 годин.
Підтримувати середовище
Ми вважаємо, що навчання викладачів найбільш ефективно проходить в безпечному середовищі, яке підтримується колегами і старшими тренерами. Таке середовище дає можливість не тільки вчитися, а й отримати власний практичний досвід викладання майндфулнес. Наш курс гарантує вам більше практичного досвіду, ніж багато інших курсів підготовки майндфулнес тренерів.
Подивіться відео з наставниками курса
Туйре Шоун - викладач першого в Україні сертифікованого курсу для тренерів MBSR
Жас Абішев - викладач курсу для тренерів Програми зниження стресу на основі Майндфулнес (MBSR)
Залишились питання?
Зв'яжіться з нами
Напиши нам своє питання і ми обов'язково дамо відповідь
Натиснувши на кнопку ви даєте згоду на обробку персональних даних і погоджуєтесь з політикою конфіденційності
Made on
Tilda